Z GLOBÁLNÍHO HLEDISKA JE TO POUZE PRINCIPIÁLNÍ BAZÍROVÁNÍ NA BÁZI MENTÁLNÍHO KOMPROMISU A JE ZCELA NERENTABILNÍ O TOMTO DISKUTABILNÍM PROBLÉMU DÁLE POLEMIZOVAT

MacBook Air po třech letech používání

MacBook Air po třech letech používání
03.01.2017

Začátky byly malinko horší. Přece jen všechny zažité klávesové zkratky a obecné fungování systému je trošku jiné, ale člověk si rychle zvykne do té míry, že dnes na windows neumí rychle pomocí klávesové zkratky nascrollovat na spodek dokumentu. 

Jelikož jsem zjistil, že už to jsou tri roky co jsem vlastníkem této mašinky a ač nejsem zastánce různých unboxing videí, při koupi MacBook Air tady poprvé řeknete wow. Je tak malý, tak krásný :) 

Co za tři roky přežil? Běží 8 hodin denně, je přenášen, cestuje v autě, ve vlaku. Jednou byl polit Coca-Colou což odnesla klávesnice (musela se vyměnit). 

Baterie

Na začátku další wow. Výdrž baterie MacBooku je úžasná. Několik hodin práce nebyl problém. Při střídmém režimu šlo ťukat 4, 5 hodin. Jak je na tom po třech letech? Hlasí 50% "zdraví" a health status Fair. Má za sebou 1600 cyklů nabití. Přesto stále vydrží hodinu a půl při svižné práci. Dvě hodiny a půl při střídmé. Na to jsem u Windows nikdy nebyl zvyklý, notebook z kterého jsem přecházel ztěží vydržel 2 hodiny když byl nový. 

Co se týká energie. Jak se ukázalo slabým článkem je nabíječka. Kabel je tenký a rychle se ošoupal. Pokusil jsem se rozebrat (což nejde je třeba rozlámat) a nakonec jsem zjistil že je přerušený kontakt cca 1cm od zdroje. Výsledek: 

Počítač

Je pořád tichý. Nikdy jsem nemusel přeinstalovávat jak bylo ve Windows také na denním (no dobře čtvrtletním) pořádku. Celý systém je i přesto stále svižný. 

Pokud mi něco vadí tak ... 

Jediné negativum v tom nejpozitivnějším slova smyslu je mailový klient, který mě místama malinko rozčiluje. Je pravda, že mám 6 různých účtů a každý pracuje s více než gigabajtovou schránkou.