Z GLOBÁLNÍHO HLEDISKA JE TO POUZE PRINCIPIÁLNÍ BAZÍROVÁNÍ NA BÁZI MENTÁLNÍHO KOMPROMISU A JE ZCELA NERENTABILNÍ O TOMTO DISKUTABILNÍM PROBLÉMU DÁLE POLEMIZOVAT

Aplikace Apple Photos

Aplikace Apple Photos
19.04.2015

Aplikace Photos, která by měla nahradit iPhoto a Aperture dorazila na Macy. Poslední měsíce jsem se ani nezabýval třízením fotek v iPhoto a natěšeně očekával příchod Photos. Co Photos přinesly? A co vyvojáři Apple podcenili?

Po pár dnech testování bych aplikace Photos dal 80% jako hodnocení

CO JE NA APPLE PHOTOS SUPER

Rozhodně musím vyzvednout plynulost. I při velkém množství fotek je celá aplikace živá, žádné sekání. Hned na začátku jsem si přepnul možnost optimalizované knihovny, tj originály jsou na iCloudu (navíc přístupné pro všechny zařízení) = obrovská úspora místa na HDD

Výborné je take skvělá synchronizace ostatní zařízení (iPhone, iPad, web). Fotky tak mám včetně všech alb, tagů kdekoliv přístupné. Což ale možná brzy způsobí problém s místem na iPhonu (16GB)

CO SUPER NENÍ

Apple z nějakého důvodu se dopustil stejné chyby jaké u své nativní aplikace Kontakty. Jednoduše u fotky nevidím do jakých alb mám fotku zařazenou. Osobně jsem vytvořil pár alb rozdělené na "místa" (Spojené státy, Praha, atd) a Fotoalba (Dovolená Španělsko 2014 atd). Bohužel když se podívám zpět na nějakou fotku absolutně nevím jestli je zařazená do příslušných alb případně jakých. (Podobný problém je u aplikace Kontakty se zařazením kontaktu do skupin)

Co je také nešikovné je nemožnost jednoduše přetahnout z aplikace Photos fotku do Finderu (oprava z nějakého důvodu již lze přetáhnout do Finderu ale například přímo do Photoshopu nikoliv (drag and drop).

NEPŘIŠEL JSEM

Dá se nějak nastavit, aby se určité album nenahrávalo na iCloud? Respektivo nesynchronizovalo s telefonem? V součásném nastavení jsou všechny fotky na iCloud a v zařízeních jsou jejích optimalizované náhledy. Nicméně na Macu mám spoustu fotek, které skutečně nemám potřebu mít v telefonu (často ani není žádoucí). Nepřišel jsem na to jak tuto možnost "lokálně" zakázat.

RADY A TIPY

Jak přepnout knihovnu?
Při spouštění aplikace podržte Alt a program vyzve k výběru knihovny…